Tilmelding til bentleyuser.dk Årsmøde og Nodic Civil 2010

Så er tiden ved at være inde for endnu et spændende Årsmøde på Munkebjerg Hotel beliggende i den smukke jyske natur ved Vejle Fjord.

 

Årsmødeprogrammet udsendes i en trykt udgave til alle firma-kontaktpersoner, samt til deltagere ved Årsmøde 2009. Eventuelle ændringer i programmet vil løbende kunne ses på foreningens hjemmeside www.bentleyuser.dk Har I behov for ekstra eksemplarer af den trykte udgave, kan I henvende jer til foreningens sekretær Anette Persson på sek@bentleyuser.dk

 

Også i år har foreningen valgt at gennemføre Årsmødet sideløbende med Nordic Civil User Conference, der tidligere med succes har trukket mange Bentley Civil brugere til Munkebjerg.

 

Det danske bentleyuser.dk Årsmøde 2010 afholdes i år i et udvidet format med 4 faglige-/ samt 2 workshop-spor over 2 dage, efterfulgt af én dag med 2 heldagskurser leveret af Bentley Institute. Emnet for årets heldags-kurser er ’MicroStation V8i User Update’ og ’Building Custom VBA and Visual Studio’. Deltagelse i heldags-kurserne skal dog betales særskilt og er ikke omfattet af den generelle konferenceafgift.

 

Foreningens Generalforsamling afholdes i forbindelse med Årsmødet mandag eftermiddag. Formandens beretning afholdes dog om formiddagen ved konferencens åbning og vil foreligge skriftligt ved Generalforsamlingen. Der er adgang for alle foreningens medlemmer, dog er der kun én stemme pr. medlemsvirksomhed/personligt medlem. Dagsorden og bilag udsendes 3 uger forud for Generalforsamlingen til alle medlemsvirksomheder.

 

Vi glæder os til at se jer alle i Munkebjerg den 8.-10. november!

 

Invitation

Program

Tilmelding