Foreløbigt program for årsmøde og Nordic Civil Conference 2012

Vi nærmer os endnu et spændende Årsmøde sideløbende med Nordic Civil Conference på Munkebjerg Hotel i Vejle. Der bliver åbnet for tilmelding i næste uge og nedenfor er der link til oversigt over programmet.

Det danske bentleyuser.dk Årsmøde 2012 afholdes i 5 faglige-/ samt 1 workshop-spor over 2 dage, efterfulgt af én dag med 1 heldagskursus leveret af Bentley Institute. Emnet for årets heldags-kursus er "Bentley Map Development". Deltagelse i heldags-kurset skal dog betales særskilt og er ikke omfattet af den generelle konferenceafgift.

Foreningens Generalforsamling afholdes i forbindelse med Årsmødet mandag eftermiddag. Formandens beretning afholdes dog om formiddagen ved konferencens åbning og vil foreligge skriftligt ved Generalforsamlingen. Der er adgang for alle foreningens medlemmer, dog er der kun én stemme pr. medlemsvirksomhed/personligt medlem. Dagsorden og bilag udsendes 3 uger forud for Generalforsamlingen til alle medlemsvirksomheder.

Vi glæder os til at se jer alle i Munkebjerg den 5.-7. november!
 
Foreløbigt program